مقاله تجزيه و تحليل شكستگيهاي مخزن آسماري ميدان مارون با استفاده از نمودارهاي تصويرگر با نگاهي به اطلاعات ديناميكي چاهها و آزمايشات سرچاهي (RFT) | انتشاراتی دات کام

انتشاراتی دات کام
مرجع کتب و پروژه و مقاله و سوالات ارشد دکتری و استخدامی و گزارش کار و طرح های توجیهی

آخرین به روز رسانی : چهارشنبه, ۷ فروردین ۱۳۹۸

صفحه نخست » مقالات تخصصی  » مقاله تجزیه و تحلیل شکستگیهای مخزن آسماری میدان مارون با استفاده از نمودارهای تصویرگر با نگاهی به اطلاعات دینامیکی چاهها و آزمایشات سرچاهی (RFT)

مقاله تجزیه و تحلیل شکستگیهای مخزن آسماری میدان مارون با استفاده از نمودارهای تصویرگر با نگاهی به اطلاعات دینامیکی چاهها و آزمایشات سرچاهی (RFT)

[فرمت:PDF | زبان:فارسی | سال انتشار:۱۳۸۷ | حجم: ۷۹۰ کیلوبایت]

خرید آنلاین
2,000 تومان

» عنوان مقاله: تجزیه و تحلیل شکستگیهای مخزن آسماری میدان مارون با استفاده از نمودارهای تصویرگر با نگاهی به اطلاعات دینامیکی چاهها و آزمایشات سرچاهی (RFT)
» نویسندگان: روح انگیز محمدیانشهرام تقوی پورمحمد سراج
» سال انتشار: ۱۳۸۷
» محل انتشار: اولین کنگره مخازن شکافدار ایران
» زبان مقاله: فارسی

 

چکیده:
دراین تحقیق از اطلاعات نمودارهای تصویری ۱۱ حلقه چاه استفاده شده است که با همخوانی نتایج فوق با داده های دینامیکی می توان اطلاعات کاملی از نحوه توزیع شکستگیها جهت وامتداد, طول سطوح شکستگیها بدست آورد. نقشه هم تراکم شکستگی سازند آسماری دو محدوده مشخص را نشان می دهد که در این مناطق حداکثر تراکم شکستگی دیده می شود بطوریکه در نقشه های هم تراکم لایه های مخزنی ۱ تا ۴ در محل چاههای ۱۸۱ و ۳۳۰ بیشترین تعداد شکستگی مشاهده می شود. بالا آمدگی شرقی مخزن آسماری در میدان مارون باعث شده است که توسعه شکستگیها ی زون چهار در نیمه شرقی نسبت به نیمه غربی فراوان تر ودر نتیجه تراکم شکستگیهای بیشتر ی را در این قسمت مشاهده کنیم. براساس نقشه های امتداد و شکستگی های لایه های مخزنی یک تا چهار سازند آسماری که نشان دهنده تغییرات روند غالب شکستگی ها در فاصله عمقی چا ههای حفاری شده در یال جنوبی است بطوریکه علاوه بر شکستگی های طولی می توان شکستگی های عرضی و متقا طع را در لایه های پائین تر مشا هده نمود. در نتیجه پراکندگی شکستگی ها در ساختمان مارون در یال جنوبی و محدوده هایی از بخش های شرقی در یال شمالی تمرکزبیشتری نشان می دهند. بررسی های موجود دو دسته شکستگی با منشأ ناحیه ای و محلی مشخص شده است. شکستگی های ناحیه ای دارای امتداد شرقی-غربی بوده و فراوانی آنها در دماغه های شرقی و غربی ، در منطقه خمش در یال شمال شرقی بیشتر می باشند. دسته شکستگی های محلی مربوط به شکستگی های مرتبط با چین خوردگی و خمش ساختمانی است. مقایسه داده های مخزنی براساس نقشه های هم تراوایی (ISO Permeability) ، ارتباط فشاری قایم (R.F.T) با نتایج حاصله از مطالعه شکستگی های تاقدیس مارون هماهنگی بسیار ، خوب مناطق مستعد شکستگی رابا یکدیگر نشان می دهند.

 

کلمات کلیدی: شکستگی های ناحیه ای, شکستگی های محلی, نقشه های ارتباط فشاری

خرید آنلاین
2,000 تومان
با کلیک بر روی خرید آنلاین،به صفحه پرداخت هدایت شده و بعد از پرداخت،فایل را دانلود کنید.
لینک کوتاه :https://entesharati.com/?p=11862
جهت عضويت در خبرنامه گروه انتشاراتي ايميل خود را وارد نماييد
این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستانتان پیشنهاد دهید
  Facebook  |  Twitter  |  Delicious  |  Email
همکاری در فروش فایل شاپرفا

سبد خرید