طرح کسب و کار پرورش و نگهداری زنبور عسل - انتشاراتی دات کام

انتشاراتی دات کام
مرجع کتب و پروژه و مقاله و سوالات ارشد دکتری و استخدامی و گزارش کار و طرح های توجیهی

آخرین به روز رسانی : دوشنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

صفحه نخست » طرح توجیهی  » طرح کسب و کار پرورش و نگهداری زنبور عسل

طرح کسب و کار پرورش و نگهداری زنبور عسل

[طرح کسب و کار | طرح کسب و کار کشاورزی | پرورش و نگهداری زنبور عسل | فرمت:WORD]

خرید آنلاین
3,000 تومان

» موضوع طرح: پرورش و نگهداری زنبور عسل
» ظرفیت: ۷۰۰ کندوی لانگسروت
» محل اجرای طرح: قابل اجرا در استانهای آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی،لرستان،کردستان،مازندران،کرمان،خوزستان،همدان و اصفهان
» سرمایه گذاری کل: ۴۱۶/۵۸ میلیون ریال
» سهم آورده متقاضی: ۴۶/۵۸ میلیون ریال
» سهم تسهیلات: ٣٧٠ میلیون ریال
» میزان اشتغال زایی: ٧ نفر

 

عسل حاوی بیش از هفتاد ماده مفید برای بدن انسان است. اساسا عسل از گلوکز،فروکتوز و منو ساکارید ها ساخته شده است. همچنین عسل دارای آنزیم های مفیدی از جمله آمیلاز،سوکراز،کاتالاز،پراکسیداز و لیپاز بوده و در رده بندی غذاهای سرشار از آنزیم ها مقام نخست را به خود اختصاص داده است. ضمن اینکه مواد معدنی مختلفی مانند کلسیم،سدیم،پتاسیم،منیزیم،آهن،کلر،فسفر،گوگرد و ید نیز در عسل یافت می شوند.
عسل به عنوان یک ماده کامل غذایی همچنین دارای انواع ویتامین ها (B1,B2,B3,B5,B6,C,E,K) اسیدهای آلی (اسید مالیک،وینیک،سیتریک،لاکتیک و اگزالیک) و پروتئین ها بوده و می تواند ٣١۵ تا ٣٣۵ کیلوکالری انرژی (به ازای هر یکصد گرم) تولید نماید.
از دیگر سو عسل دارای خواص درمانی، ضد عفونی کنندگی و حفاظت از مواد آلی در مقابل تجزیه و فساد می باشد. ابن سینا دانشمند بزرگ ایران در کتاب قانون ، در مورد معجون در هنگام زیاد شدن بلغم، اندرون را تقویت، نیرو … : فلاسفه ( تهیه شده با عسل ) مینویسد: عسل،خوراکی است که جوانی را جاویدان می سازد،حافظه را زیاد،اشتها را باز می کند و گذشته را در خاطره زنده می کند،اندیشه را پاک و زبان را می گشاید. کلیه موارد مطروحه،اهمیت استفاده از عسل به عنوان یک ماده غذایی مقوی و همچنین دارویی طبیعی را خاطرنشان می سازند. از دیگر سو با عنایت به رشد جمعیت و تنوع محصولات تولیدی و بالا رفتن سطح رقابت در زمینه عرضه انواع محصولات غذایی،بهبود مستمر کیفیت محصولات و ایجاد تنوع در عرضه مناسب تر،از مواردی هستند که بایستی هر چه بیشتر مد نظر قرار گیرند. رعایت این موارد می تواند منجر به دسترسی آسان و ارزان مصرف کنندگان به مواد غذایی شود.
طی فرایند پرورش و نگهداری زنبور عسل، همچنین اقدام به ازدیاد کندوها می شود که این عمل به منظور ترمیم تلفات و فروش انجام می پذیرد. در مناطق گرمسیر حتی می توان از هر کندو یک بچه کندو گرفت. با اجرای این طرح،علاوه بر کسب سود مناسب اقتصادی می توان بستر مناسبی را برای اشتغال نیروهای ماهر و نیمه ماهر فراهم آورد که با توجه به ماهیت صنایع غذایی بانوان میتوانند سهم بسزایی در آن داشته باشند.

خرید آنلاین
3,000 تومان
با کلیک بر روی خرید آنلاین،به صفحه پرداخت هدایت شده و بعد از پرداخت،فایل را دانلود کنید.
لینک کوتاه :https://entesharati.com/?p=1688
جهت عضويت در خبرنامه گروه انتشاراتي ايميل خود را وارد نماييد
این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستانتان پیشنهاد دهید
  Facebook  |  Twitter  |  Delicious  |  Email
همکاری در فروش فایل شاپرفا

سبد خرید