طرح کسب و کار تولید نخ از الیاف نو و ضایعات نساجی | انتشاراتی دات کام

انتشاراتی دات کام
مرجع کتب و پروژه و مقاله و سوالات ارشد دکتری و استخدامی و گزارش کار و طرح های توجیهی

آخرین به روز رسانی : دوشنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

صفحه نخست » طرح توجیهی  » طرح کسب و کار تولید نخ از الیاف نو و ضایعات نساجی

طرح کسب و کار تولید نخ از الیاف نو و ضایعات نساجی

[طرح کسب و کار | طرح کسب و کار تولیدی | تولید نخ از الیاف نو و ضایعات نساجی]

خرید آنلاین
2,000 تومان

» موضوع طرح: تولید نخ متوسط تا ضخیم از الیاف نو و ضایعات نساجی
» ظرفیت: ١۵٠ تن در سال
» سرمایه گذاری کل: ٢٢٢٠ میلیون ریال
» سهم آورده متقاضی: ٢٢٠ میلیون ریال
» سهم تسهیلات: ٢٠٠٠ میلیون ریال
» میزان اشتغالزایی: هجده نفر

 

در این طرح از فرایند تولید نخ در ماشین ریسندگی اصطکاکی استفاده می شود. از این روش برای تولید نخ های نمره ١ تا ٢۵ متریک استفاده می گردد و نخ های ضخیم نیز معمولا برای تولید و بافت پتو و سایر منسوجات ضخیم به کار می رود.
برای تولید این نخ ها از الیاف طبیعی و مصنوعی و مخلوط آنها و نیز الیاف مخلوط حاصل از ضایعات نساجی استفاده می گردد. فتیله های حاصل از از ماشین کاردینگ،ورودی دستگاه را تشکیل می دهند. این فتیله ها ابتدا توسط یک جفت غلطک تغذیه وارد قسمت کاردینگ می گردند.
سیلندر کارد که از پوشش سوزنی برخوردار است موجب می گردد که الیاف از یکدیگر جدا شده و به صورت رشته رشته درآیند. رشته های ایجاد شده توسط نیروی گریز از مرکز کارد و به کمک مکش از کاردینگ جدا شده و به خط جدایی و سیلندر مشبک وارد می گردد. این دو سیلندر مشبک توسط یک تسمه موتور به حرکت درآمده و در یک جهت گردش می نمایند . حرکت هم جهت دو سیلندر موجب می گردد.
یک نیروی اصطکاکی مکانیکی در خط جدایی ایجاد گردد. این نیروی اصطکاکی باعث می شود که رشته های حاصل از قسمت کاردینگ ابتدا برروی یکدیگر قرار گرفته و سپس به دور هم تابیده گردند. مکیدن هوا از درون شبکه های دو سیلندر مشبک به انجام پروسه و جدا نمودن گرد و غبار و ضایعات از الیاف کمک می کند.
به منظور تولید نمودن نخ های مقاوم تر در هنگام تولید نخ با الیاف حاصل از ضایعات نساجی و یا سایر موارد خاص این دستگاه قادر است که یک نخ مغزی بین الیاف قرار داده و الیاف را به دور آن بتاباند. ماشینی که درریسندگی نخ به روش اصطکاکی مورد استفاده قرار می گیرد بنام ماشین  DREF2 نامیده می شود. این دستگاه قادر است که انواع مختلف الیاف طبیعی–مصنوعی و مخلوط آنها با الیاف مصنوعی را تولید نماید.
نخ های حاصل از این دستگاه در قسمت خروجی به دور یک بوبین استوانه ای پیچیده می شود. وزن هر بوبین پس از پیچیدن نخ بالغ بر ۶ تا ٨ کیلوگرم است که مستقیما توسط ماشینهای بافندگی مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید آنلاین
2,000 تومان
با کلیک بر روی خرید آنلاین،به صفحه پرداخت هدایت شده و بعد از پرداخت،فایل را دانلود کنید.
لینک کوتاه :https://entesharati.com/?p=1615
جهت عضويت در خبرنامه گروه انتشاراتي ايميل خود را وارد نماييد
این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستانتان پیشنهاد دهید
  Facebook  |  Twitter  |  Delicious  |  Email
همکاری در فروش فایل شاپرفا

سبد خرید