طرح کسب و کار تولید نان لواش - انتشاراتی دات کام

انتشاراتی دات کام
مرجع کتب و پروژه و مقاله و سوالات ارشد دکتری و استخدامی و گزارش کار و طرح های توجیهی

آخرین به روز رسانی : دوشنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

صفحه نخست » طرح توجیهی  » طرح کسب و کار تولید نان لواش

طرح کسب و کار تولید نان لواش

[طرح کسب و کار | طرح کسب و کار تولیدی | تولید نان لواش]

خرید آنلاین
2,000 تومان

» موضوع طرح: تولید نان لواش
» ظرفیت: ٣٠٠ تن در سال
» محل اجرای طرح: قابل اجرا در سراسر کشور
» سرمایه گذاری کل: ۳۵۷/۹۴ میلیون ریال
» سهم آورده متقاضی: ۳۷/۹۴ میلیون ریال
» سهم تسهیلات: ٣٢٠ میلیون ریال

 

بی شک غلات بیشترین سهم را در سبد غذایی جوامع بشری دارا هستند. در این میان گندم به لحاظ دارا بودن خواص ویژه خود که قابلیت تبدیل شدن به نان را دارد از اهمیت بسزایی برخوردار است. به گونه ای که برخی از ارقام وحشی آن از حدود پانزده هزار سال قبل از میلاد مسیح در مصر و بین النهرین می روییده است و دانه های این گیاه مومیایی های فراعنه مصر از اهرام این کشور به دست آمده است.
در ایران،نمونه های گندم در کاوش های باستان شناسی انجام شده در دامغان،غارهای نزدیک به دریاچه مازندران و همدان به دست آمده است و باستان شناسان عقیده دارند که گندم از حدود ۵ تا ۶ هزار سال قبل از میلاد مسیح در این مناطق کشت می شده است.
برای پخت نان،از زمانهای بسیار دور روشهای متنوع و جالبی وجود داشته است. به احتمال زیاد قدیمی ترین روش پخت نان که بیشتر در میان چادر نشینان متداول بوده،روشی است که برای پختن یک نوع نان ابتدایی به نام کوماج مورد استفاده قرار می گرفته است. پس از آن،پختن نان های مسطح نظیر لواش بر روی سنگ یا تاوه داغ رایج گردید. کم کم تنورهایی که هنوز هم در بسیاری از نقاط دنیا و بخصوص ایران متداول هستند برای تهیه نانهای پهن نظیر تافتون و لواش اختراع گردید. جنس این تنورها از خاک رس است. بعدها تنور نان سنگک و بربری مورد استفاده قرار گرفتند که با تغییر مختصری در کشورهای غربی هم برای پخت نان از آنها استفاده می شود.
عیب این تنورها در این است که قطعاتی که اول وارد می شوند آخر خارج می شوند و بعلاوه چون دمای نقاط مختلف تنور یکسان نیست،نانهای حاصل دارای پخت یکنواخت نیستند. برای رفع این نقیصه،امروزه از فرهای گردشی و سینی دار استفاده می گردد.
با توجه به اینکه،امروزه نیز قوت اصلی ایرانیان،نان می باشد و مصرف آن با توجه به رشد جمعیت افزایش روزافزونی دارد،توجیه اقتصادی اجرای این طرح مناسب بوده ضمن اینکه با اجرای این طرح،می توان بستر مناسبی را برای اشتغال نیروهای ماهر و نیمه ماهر فراهم آورد که با توجه به ماهیت صنایع غذایی بانوان می توانند سهم بسزایی در آن داشته باشند.

خرید آنلاین
2,000 تومان
با کلیک بر روی خرید آنلاین،به صفحه پرداخت هدایت شده و بعد از پرداخت،فایل را دانلود کنید.
لینک کوتاه :https://entesharati.com/?p=1595
جهت عضويت در خبرنامه گروه انتشاراتي ايميل خود را وارد نماييد
این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستانتان پیشنهاد دهید
  Facebook  |  Twitter  |  Delicious  |  Email
همکاری در فروش فایل شاپرفا

سبد خرید