طرح کسب و کار بسته بندی عسل - انتشاراتی دات کام

انتشاراتی دات کام
مرجع کتب و پروژه و مقاله و سوالات ارشد دکتری و استخدامی و گزارش کار و طرح های توجیهی

آخرین به روز رسانی : جمعه, ۸ مرداد ۱۴۰۰

صفحه نخست » طرح توجیهی  » طرح کسب و کار بسته بندی عسل

طرح کسب و کار بسته بندی عسل

[طرح کسب و کار | طرح کسب و کار خدماتی | بسته بندی عسل]

خرید آنلاین
2,000 تومان

» موضوع طرح: بسته بندی عسل به ظرفیت ٢۴٠ تن در سال
» محل اجرای طرح: قابل اجرا در سراسر کشور
» سرمایه گذاری کل: ۱۷۱۴/۳ میلیون ریال
» سهم آورده متقاضی: ۱۷۴/۳ میلیون ریال
» سهم تسهیلات: ۱۵۴۰ میلیون ریال
» دوره بازگشت سرمایه: ١٧ ماه

 

عسل حاوی بیش از هفتاد ماده مفید برای بدن انسان است. اساسا عسل از گلوکز،فروکتوز و منو ساکارید ها ساخته شده است. همچنین عسل دارای آنزیم های مفیدی از جمله آمیلاز،سوکراز،کاتالاز،پراکسیداز و لیپاز بوده و در رده بندی غذاهای سرشار از آنزیم ها مقام نخست را به خود اختصاص داده است. ضمن اینکه مواد معدنی مختلفی مانند کلسیم،سدیم،پتاسیم،منیزیم،آهن،کلر،فسفر،گوگرد و ید نیز در عسل یافت می شوند.
عسل به عنوان یک ماده کامل غذایی همچنین دارای انواع ویتامین ها (B1,B2,B3,B5,B6,C,E,K) اسیدهای آلی (اسید مالیک،وینیک،سیتریک،لاکتیک و اگزالیک) و پروتئین ها بوده و می تواند ٣١۵ تا ٣٣۵ کیلوکالری انرژی (به ازای هر یکصد گرم) تولید نماید.
از دیگر سو عسل دارای خواص درمانی، ضد عفونی کنندگی و حفاظت از مواد آلی در مقابل تجزیه و فساد می باشد. ابن سینا دانشمند بزرگ ایران در کتاب قانون ، در مورد معجون در هنگام زیاد شدن بلغم، اندرون را تقویت، نیرو … : فلاسفه ( تهیه شده با عسل ) مینویسد: عسل،خوراکی است که جوانی را جاویدان می سازد،حافظه را زیاد،اشتها را باز می کند و گذشته را در خاطره زنده می کند،اندیشه را پاک و زبان را می گشاید. کلیه موارد مطروحه،اهمیت استفاده از عسل به عنوان یک ماده غذایی مقوی و همچنین دارویی طبیعی را خاطرنشان می سازند. از دیگر سو با عنایت به رشد جمعیت و تنوع محصولات تولیدی و بالا رفتن سطح رقابت در زمینه عرضه انواع محصولات غذایی،بهبود مستمر کیفیت محصولات و ایجاد تنوع در عرضه مناسب تر،از مواردی هستند که بایستی هر چه بیشتر مد نظر قرار گیرند. رعایت این موارد می تواند منجر به دسترسی آسان و ارزان مصرف کنندگان به مواد غذایی شود.
طی فرایند پرورش و نگهداری زنبور عسل،همچنین اقدام به ازدیاد کندوها می شود که این عمل به منظور ترمیم تلفات و فروش انجام می پذیرد. در مناطق گرمسیر حتی می توان از هر کندو یک بچه کندو گرفت. با اجرای این طرح،علاوه بر کسب سود مناسب اقتصادی می توان بستر مناسبی را برای اشتغال نیروهای ماهر و نیمه ماهر فراهم آورد که با توجه به ماهیت صنایع غذایی بانوان میتوانند سهم بسزایی در آن داشته باشند.

خرید آنلاین
2,000 تومان
با کلیک بر روی خرید آنلاین،به صفحه پرداخت هدایت شده و بعد از پرداخت،فایل را دانلود کنید.
لینک کوتاه :https://entesharati.com/?p=1998
جهت عضويت در خبرنامه گروه انتشاراتي ايميل خود را وارد نماييد
این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستانتان پیشنهاد دهید
  Facebook  |  Twitter  |  Delicious  |  Email
همکاری در فروش فایل شاپرفا

سبد خرید